Міжнародний день рідної мови

22
Лют, 2022

Мова – одне з найцінніших надбань народу. Це душа нації, її генетичний код. У її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася й шкільна родина ліцею №10:

  • В 2- Б класі (класний керівник Оксана Подпалова) відбувся урок-вікторина. Учні ознайомилися із цікавими фактами про мову, енергійно, творчо працювали. Діти мали можливість ще раз доторкнутися до найтонших та найніжніших струн рідної мови, ще раз довели, що мова – неоціненний скарб народу.

  • У 3-А класі (класний керівник Віра Гелюта) відбулося свято-вікторина «Звучи, рідна мово!» Під час свята учні декламували вірші, добирали прикметники до слова «мова» та переглянули відеоролик «Цікаві факти про українську мову». Провели пізнавальні та інтелектуальні ігри «Слово в слові», «Слова-паліндроми». Зворушливо та цікаво пояснювали діти вислови про мову. На завершення свята захоплюючою була вікторина про мову. А пісня «Українська мова», у виконанні третьокласників, дуже вразила. На згадку про захід діти отримали книжки-цікавинки і бейджи з висловами.

  • Учні 4-В класу (класний керівник Ірина Товкач) також долучилися до цього свята. Вони провели квест- гру «Мово рідна, слово рідне…», зробили ЛЕП бук , виготовили брошуру про рідну мову. Діти надзвичайно творчо та цікаво готувалися до свята і показали свої знання та любов до рідної мови. За що були нагороджені грамотами та подарунками.

  • Катерина Балецька та Тетяна Романчук з учнями 5-Б і 6-В класів провели інтелектуальну гру «Знавці рідної мови». Під час якої учні виконували цікаві завдання: відгадували загадки, ребуси, змагалися у мовознавчій вікторині, розв’язували кросворди.

  • У 7-Б, 7-А, 7-Г класах учителями української мови і літератури Надією Абрамчук і Ніною Донніковою була проведена вікторина «Наша мова калинова».

  • Учитель української мови та літератури Катерина Макарук провела з учнями 7-х та 8-х класів лінгвістичний квест, під час якого здобувачі освіти не лише показали свої знання з рідної мови, а й дізналися багато нового. Сподобалися їм зупинки на станціях «Словограй», «Анаграми», «Фразеологічні загадки», «Збери прислів’я» та «Дешифратор». Потрібно було не лише швидко вміти знаходити відповіді, а й працювати в команді дружно, злагоджено. А учні 10-11 класів узяли участь в орфографічному напівквесті «Знати рідну мову – це «круто»!», переможцями якого стали Білашук Артем, Дубій Тетяна, Мацелко Мирослава.

  • Учителі української мови та літератури Катерина Балецька та Олена Килиба підготували тематичні відеоролики «Історія становлення української мови», «Гімн українській мові», «Цікаві факти про українську мову» та інші.

Українська мова – мова серця, мова ласки, мова душі, мова добра. Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе. Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу.

Популярні новини

Тиждень пілотного проєкту “Нове шкільне харчування”

Тиждень пілотного проєкту “Нове шкільне харчування” Ось і закінчився тиждень…

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Щороку впродовж жовтня ми  відзначаємо Всеукраїнський місячник шкільних біблі…

Заходи до Міжнародного дня прав людини

10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини. Цього дня в нашому ліце…

© ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ "ЛІЦЕЙ №10 м.КОВЕЛЯ"